Prof. Dr. Hikmet KARAÇAM

Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu olarak amacımız, iki veya daha fazla yabancı dil bilen, ulusal ve uluslararası turizm sektöründe yetkin olarak görev yapabilecek orta ve üst düzey yönetici adayı ve uzmanları yetiştirmektir. Böylece turizm sektöründe yerel ve küresel rekabetin yoğun olarak yaşandığı dünyamızda, öğrencilerimize gelecekteki iş hayatında söz konusu rekabette üstünlük sağlayabilecek, sektörün talep ettiği geleceğin yönetici ve akademisyenlerine, çağdaş eğitim programı ve uygulamaları ile uluslararası standartlarda eğitim vermektir. Güncel bilgi ve beceri ile donatılmış, analitik ve nesnel düşünme yetileri gelişmiş öğrencilerimizi yetiştirerek sektöre kazandırabilmek için, tüm akademik ve idarî kadro bir ekip ruhu ile çalışmakta, yüksek kalitede eğitim ve öğretim hizmeti vermektedir.

Yüksek okulumuzda eğitim dili Türkçe olup, bunun yanı sıra İngilizce yabancı dil zorunlu olarak okutulmaktadır. Ayrıca Rusça, Almanca, İtalyanca ve Arapça öğrenme ayrıcalığına sahiptirler. Günün koşullarına uygun ve çağımızın gereksinimlerini karşılayan tam donanımlı bilgisayar laboratuvarlarında konaklama ve seyahat endüstrilerinin en gelişmiş ve dünyada yaygın olarak kullanılan programlarını öğrenme fırsatını öğrencilerimize sunmaktayız.

Sektörün ihtiyaçlarını daha iyi anlayarak öğrencilerimizi günün koşullarına uygun bir şekilde daha ileriye taşımanın yolunun sektörle işbirliği olması gerektiği bilincine sahibiz, sektörle her zaman işbirliği içerisinde olmaya özen göstermekteyiz. Öğrencilerimiz mezun olduktan sonra özellikle Konaklama İşletmeleri, Seyahat İşletmeleri, Yiyecek ve İçecek İşletmeleri gibi sektörün ana işletmelerinde yönetici olarak çalışabilirler.

Öğrencilerimize öğrenim yılları boyunca ve ayrıca mezun olduktan sonra, gerek doğrudan iş sahibi olmaları ve gerekse diğer kurum ve kuruluşlarda yetkili konumlara yükselmeleri için, ve yine, hayatlarının akışı içerisinde, sevgi ve güven ortamında bulunmaları yönünde ilişki ve desteğimiz hep sürecektir.